Plán cesty

Na Olymp

SLOVENSKO
Cez Slovensko by sme mali ísť približne 3 hodiny. 
Bytča
Považská Bystrica
Trenčín
Nové Mesto nad Váhom
Piešťany
Trnava (po 1 hodine a 30 minútach od štartu)
Galanta
Šaľa (približne po 1 h 55´)
Kolárovo
Komárno (aj s pauzami by sme mali byť na slovensko-maďarských hraniciach do 3hodín)
 
MAĎARSKO

Cez Maďarsko by sme mali ísť približne 3 hodiny a 30 minút. V pláne počítam s 3 hodinami a 45 minútami.
Komárom
Csém, Kisigmánd, Nagygmánd, Csép…
Kisbér (3 h 35´)
Bykonysarkány
Mór (3h 50´)
Magyaralmás, Sárkeresztes…
Székesféhérvár (4h 20´)
Seregélyes, Sarosd, Mezofalva,
vľavo by sme mali vidieť mesto Dunaújvaros
Daruszentmiklós, za Daruszentmiklós na ľavej strane zaujímavé jazerá, ktoré sú súčasťou Kiskunsági Nemzeti Park.
Kiskoros (5h 50´)
Soltvadkert (6h)
Kiskunhalas (6h 15´)
Tompa (6h 45´, z Komárna 3h 45´)
SRBSKO
Cez Srbsko by sme mali ísť približne 10 hodín a 30 minút.
Subotica (7h 10´)
Bačka Topola (7h 35´, z Komárna 4h 35´)
Njegoševo, Bagremovo,…
Bečej (8h 20´)
Kumane…
Zrenjanin (9h)
Ecka, Stajicevo, Orlovat, Tomaševac, Uzdin,…
Kovačica (9h 50´, 6h 50´ z Komárna)
Debeljaca
Pančevo  (10h 25´)
Bavanište, Kovin, rieka Dunaj
Smederevo (11h 5´)
Radinac, Vranovo, Lugavcina, Saraorci, Lozovik, Staro Selo, Novo Selo, Lapovo,  Brzan, Bagrdan, Ribnik,…
Jagodina (12h 55´)
Čuprija
Paračin (13h 25´)
Pojate, Deligrad,…
Alekšinac  (14h 15´)
Katun, Darževac, Gornja Toponica,…
Niš (14h 50´)
Pasi Poljana, Knežica, Klisure, Pukovac, Brestovac, Brejanovce, Žirkovo, …
Leskovac (15h 40´)
Dopnji Bunibrod, Mala Kopašnica, Grdelica, Koračevac, Predejane,
Vladičin Han (16h 25´)
Prevalac, …
Vranje (16h 55´)
Donji Neradovac, Davidovac, Srpska Kuča, …
Bujanovac (17h 10´)
Levosoje, Samoljica, okolo Čukarky (Čukarka bude po pravej strane)
MACEDÓNSKO
Cez Macedónsko by sme mali ísť približne 3 hodiny.
Pod Selo, Vojinovikj, Tabanovtse, Dolno Kojnare, …
Kumanovo (18 h)
Doroshane, Mezdra,…
Sveti Nikole (18 h 40´)
Kadrifakovo, Tri Cheshmi, okolo Shtip (vľavo), Lakavitsa, Voislavtsi, Radichevo, Vladievtsi, Vasilevo,…
Strumica (19h 50´)
Kosturino, Dedeli, Nov Dojran, Star Dojran, okolo Dojransko Ezero,
Star Dojran, tesne pred hranicami Macedónska a Grécka (20h 30´)
GRÉCKO
Kalindria, Stavrochori, Leventochori, Mavroneri, Mikrokampos, Vathylakkos, Gefyra,…
Théssaloniki (21h 45´)
Gefyra, Chalkidona, Loudias
Aleksandreia (22h 50´)
Niseli, Megali Gefyra. Aiginio, Agathoupoli, Eleftherochori,
Makrygialos (23h 10´)
Kitros, Korinos, Nea Chrani
Katerini (23h 40´)
Kalivia Varikou, Limani Lichtochorou
Lichtochoro.
Cieľ: Christakis Refuge

A späť..

Stage 1
OLYMP (Grécko) - SKADAR (Albánsko) 
497 km, 10 hodín
Približne 4 hodiny aj pár minút by sme mali ísť po grécko-albánske hranice, potom v Albánsku približne 5 hodín a 30 minút.
 
GRÉCKO
Kalivia
Kallithea Elassonos (1h 15´)
vpravo Sarantaporo
Metaxas (1h 45´)
Trigoniko
Rymnio (2h), jazero Techniti Limni Porifitou
Kesaria, vpravo Ano Komi, vpravo Krokos
Kozani (2h 25´)
Vatero, Xirolimni, Mikrokastro, pomedzi Neapoli Kozani (vľavo) a Aliakomas (vpravo), Vogatsikó, Neo Kostarazi, Militsa, Ampelokipi, Dispilio,
Kastoria (3h 35´)
Maniaki, Nea Lefki, Lefki, Koromilia,
Gavros, vpravo Neos Ikismos (3h 45´)
Vatochori,
Krystallopigi/Moschochori (4h)
ALBÁNSKO
Po Albánsku by sme mali ísť po mesto Skadar (Skhodra), ktoré je pri hraniciach s Čiernou Horou približne 5 hodín a 30 minút.
vľavo Kapshtice
Bilisht (4h 40´)
Cangonj, Zemblak, Zvezde, Gurbardhe, Bregas
Podgorie (5h)
vľavo priehrada Rezervuari i Pretushes, Grabovice, Leshnice
Pogradec (5h 35´)
Memelisht, Hudenisht
Piskupat (5h 50´), trasa Pogradec – Piskupat sa ide celý čas popri Pogradeckom jazere.
Buqeze, Urake, Rezervuari i Perrenjasit, Perrenjas/Prrenjas, Qukes
Librazhd (6h 50´)
Mirake, Labinot-Fushe, stále popri jazere Lumi Shkumbin
Elbasan (7h)
Bradashes, Mushkete, Berzhite
Tirana (7h 55´)
Fushe-Kruje, Derven, Khumane, Mamurras
Lac / Sanxhak (9h)
jazero Lumi Mat
Lezhe (9h 30´)
Balldreni, Gocaj, Dajc, Mabe, Bahcallek
Skadar (10 h)
Stage 2 
Najkratší úsek a zároveň jediný, ktorý má dve verzie.
SKADAR (Albánsko) - BUDVA (Čierna Hora)
 
Version nje alebo verzia jeden
2 hodiny
Zus, Oblike, Muriqan
Dodaj (25´) albánsko-čiernohorské hranice
Sukobin, Vladimir, Ulcinj, Krute, Pečurice,
Dobra Voda/Ujemira (55´)
Tomba, Čeluga, Podgrad,
Bar (1h 10´)
Sutomore (1h 20´)
Durmani, Mišiči, Petrovac, Katun Reževiči, Krstac, Rijeka Reževiči, Drobniči, Sveti Stefan, Pržno, Bečiči, Zavala
Budva (1h 55´)
Version dy alebo verzia jeden
2hodiny 15minút
Shtoj, Dober,
Koplik (20´)
Bajze, Ivanaj, Hani i Hotit
ČIERNA HORA
Vuksanlekaj  (50´)
Tuzi, Rogame
Podgorica (1h 5´)
Farmaci, Meterizi, Jankoviči,
Cetinje (1h 45´)
Obzovica, Lapčiči,
Budva (2h 15´)
Stage 3
BUDVA (Čierna Hora) - NEUM (Bosna a Hercegovina)
Približne 3 hodiny 40 minút, ideme cez tri štáty.
ČIERNA HORA
Prijevor, Radanoviči
Kotor (30´)
Dobrota, Risan, Strp, Kostanjica, Jošice,
Bijela (1h 15´)
Kamp Šumadija, Zelenika, Meljine,
Herceg Novi/Topla (1h 30´)
Igalo, vpravo Mojdež a následne Sutorina
CHORVÁTSKO
po prekročení hraníc vľavo pločice, vpravo polje Brdo
Gruda (1h 50´)
Komaji, Čilipi,
Zračna luka Dubrovnik (2h)
Zvekovica, Plat, Soline, Zavrelje, Mlini, Srebreno, Kupari, Čibača, Dubac,
Dubrovnik (2h 25´)
Zaton, Orašac, Trsteno, Brsečine, Slano, Kručica, Baniči, Doli,
Zaton Doli (3h 10´)
vpravo Štedrica
BOSNA A HERCEGOVINA
Neum (3h 40´)
 
Stage 4
NEUM (Bosna a Hercegovina) - KESZTHELY (Maďarsko)
približne 10 hodín
Gradac, Prapratnica, Cerovica,
Bajovci (50´) popri jazere…
Dračevo, Višiči, Klepci, Čapljina, Studenci,
Ljubuški (1h 30´)
Vitina, vľavo vodopád Kočuša, Klobuk, Grude, Gradac, Posušje, Mesihovina, Donji Brišnik, Cebara, Omeroviči, Kovači
Tomislavgrad (2h 40´)
Šuica, Kupres, Zlosela, Bili Potok, Suhova, Blagaj, Vodica, Janjske Otoke
Šipovo (3h 55´)
Jezero
Mrkonjič Grad (4h 25´)
Bjelajce, Dabrac,
Banja Luka (5h 20´)
Trn, Klasnice, Laktaši, Aleksandrovac, Nova Topola, Rovine, Dubrave
Gradiška (6h 15´) hranice Bosna a Hercegovina / Chorvátsko
CHORVÁTSKO
Donji Varoš, Novi Varoš, Dubovac, Kosovac, Okučani, Benkovac, Trnakovac,
Bijela Stijena (6h 40´)
Donji Čaglič, Lipik, Filipovac, Pakrac, Omanovac, Badjevina, Kip
Daruvar (7h 20´)
Donji Daruvar, Končanica, jazero…, Grubišno Polje, Velika Dapčevica, Lončarica,…
Virovitica (8h 5´)
Kapela Dvor, Gornje Bazje, Terezino Polje, Zrinj Lukački, hranice idú cez rieku Dráva
MAĎARSKO
Barcs (8h 20´)
Csokonyavikonta, Gorgeteg, Lábod
Nagyatád (8h 55´)
Otvoskonyi, Segesd, Bohonye, Mesztegnyo, Marcali, Kéthaly, Balatonszentgyorgyi
Keszthely (10h)
 
Final Stage
KESZTHELY - BYTČA
Približne 5 hodín
Zalaszántó, Sumeg, Zalagyomoro, Nemeskeresztúr, Borgáta, Káld,
Sárvár (1h 5´)
Rábapaty, Hegyfalu, Nick, Vásárosfalu, Sopronnémeti, Kóny, Enese,
Mosonmagyaróvár (2h 25´)
Rajka, Jarovce,
Bratislava (2h 35´)
BYTČA (5h)